Září 2014

Spřátelení blogů

20. září 2014 v 18:29 | Jane Bee |  O blogu

Zdravím všechny čtenáře,
V tomto článku nejde o recenzi, ale o mou nabídku.
Spřátelení blogů.
(Kdo neví, jde o sdílení jiného blogu na svém vlastním a tentýž blog bude sdílet ten váš. Tady je když tak návod, jak na to --> http://www.jak-na-blog.cz/spratelit-blog.php )
Takže, kdo by měl zájem, pište mi do komentů a já se vám ozvu :)
Adios...

Zůstaň se mnou

20. září 2014 v 8:23 | Jane Bee |  Recenze

Název: Zůstaň se mnou, Jestli zůstanu (vysvětlení v článku)
V originále: If I stay
Autor: Gayle Formanová
Žánr: Román, Světová literatura

(K názvu knihy: Kniha se původně jmenovala podle přesného anglického překladu - Jestli zůstanu. Filmové zpracování však dostalo název Zůstaň se mnou a podle toho také přejmenovali české vydání. Knihu stále můžete sehnat pod oběmi názvy a kdyby jste si ji chtěli půjčit třeba v knihovně nebo koupit v knihkupectví, raději uveďte oba názvy.)

Popis:
Sedmnáctiletá Mia, talentovaná cellistka, jede s celou svou rodinou na výlet, když do nich narazí auto. Mia se vzbudí a nic necítí, jen vidí své mrtvé rodiče - a nakonec samu sebe. Její tělo je v kómatu, ale ona sama může vidět a slyšet vše, co se kolem děje. Skrze její vzpomínky pomalu odkrýváme její dětství, poznáváme její rodinu i jejího kluka Adama, se kterým sdílela lásku k hudbě. Pohnutý příběh citlivě mapuje duši dospívající dívky, kderá je nakonec postavena před těžké rozhodnutí - odejít nebo zůstat?

Můj názor:
O knize jsem se dozvěděla díky filmu, který se do českých kin dostal před dvěmi dny. Zaujal mě trailer k filmu a když jsem se dozvěděla, že existuje kniha, ihned jsem si jí sehnala.
Pojďme k námětu. Příběh je opravdu promyšlený a zajímavý. Střídají se v něm děje z nemocnice, ve které se Mia nacházela a děje z jejích vzpomínek. Od Miinina seznámení s Adamem, jejich prvního rande, přes její početnou rodinu, nejlepší kamarádku Kim a její hysterickou matku, až k příjmacím talentovým zkouškám na vyhlášenou školu Julliard.
Autorčin styl psaní není nijak složitý na čtení. Stejně jako John Green se nepouští do složitých vět, které si musíte šestkrát přečíst, než pochopíte jejich význam.
Konec je sice trochu nejasný a neukončený, ale v tom je asi kouzlo celé knížky.
Knihu doporučuji všem, kdo žere zamilovaný romány stejně tak, jako já.

Co připravuji...

19. září 2014 v 21:52 | Jane Bee |  O blogu
Ahoj, knihomolové!
Ačkoliv jsem se snažila, nezbývalo mi moc času pro blog, ale teď už se mu vážně začnu naplno věnovat. Mám pro vás několik zpráv o tom, co bude v příštích recenzích.
Mám před sebou hodně čtení.
Právě čtu knihu, od spisovatele Khaleda Hosseini, která se jmenuje 'Lovec draků'. Nebude na ní recenze, ale něco málo vám o ní povím v tomhle článku. Je to příběh z Afghánistánu. Pokud si chcete pobrečet, tato knížka je pro vás jako dělaná. Doporučila mi ji má učitelka češtiny, četl ji můj kamarád, i kamarádka. Zkrátka knížka, která se hodí pro každého. Tento silný příběh je naprosto krásný a stojí za to, si ho přečíst.

Vraťme se k tomu, kvůli čemu jsem se tento článek rozhodla napsat.
Připravuji recenzi na knihu Rozlet Gemmy Hardyové, což je celkem čerstvá kniha a doufám, že vám má recenze pomůže k rozhodnutí, zda si ji přečíst nebo ne. Jedná se o román, který měl ve světě celkem úspěch, tak uvidíme, jak zaujme mě.

Další velkou věcí je můj názor na sérii Vampýrská akademie.Přečetla jsem 4 díly z 6 a hned jak přečtu zbylé dva, hned vám dám vědět, jak se mi líbilI. Zatím, sérii řadím na první místo mé 'hitparády' knih s nadpřirozenými jevy.

Pak mám v plánu přečíst knihu Dárce, o které jsem se dozvěděla díky filmovému zpracování. Je to kniha o budoucnosti, na což se těším, protože námět vypadá zajímavě.

S kámarádkami jsem se domluvila na to, že mi půjčí další tři knihy. Jedna z nich je My děti ze stanice Zoo - kniha, která má též filmové zpracování.
Další dvě knihy jsou opět díla Johna Greena a jedná se o Paper Towns a An Abundance of Catherine's. Tyto knihy jsou zatím jen v angličtině ale Paper Towns (Papírová města) by měla někdy v říjnu vyjít i v českém jazyce. Bude to novinka v Česku, takže se pokusím dát ty recenze co nejdřív, aby jste věděli o čem je řeč.

O prázdninách jsem také četla knihu od české studentky konzervatoře Ireny Petříkové Štěstí na dosah. Tato kniha je nco jako fan fiction (smyšlený příběh o nějaké slavné osobnosti) a tentokrát se jedná o boy-band One Direction. (Takže, directionerky, těšte se.)

To je prozatím všechno, co plánuji. O dalších knihách vám dám opět vědět.
S láskou, Jane Bee :)

Hvězdy nám nepřály

19. září 2014 v 21:28 | Jane Bee |  Recenze

Název: Hvězdy nám nepřály
V originále: The fault in our stars
Autor: John Green
Žánr: Román, světová literatura
Označen titulem SVĚTOVÝ BESTSELLER

Popis:
Zajímavá a citlivá knížka o šestnáctileté Hazel, která trpí rakovinou a sblíží se s Augustem, jemuž se podařilo tuto nemoc překonat. Ti dva mladí lidé se výborně doplňují, a navíc je spojuje originální pohled na život i na chorobu, která je postihla. "Nejvtipnější smutný příběh" je napsán s mimořádným smyslem pro humor a sarkasmus a díky autorovu vyprávěčskému talentu vyznívá velmi působivě.

Můj názor:
Uh, kde začít.
Tahle knížka mě prostě dostala. Knížky o rakovin moc ráda nemám, jelikož je v nich všechno tak nereálné a neskutečné, ale Hvězdy nám nepřály je na úplně jiném levelu. Mám zkušenosti s rakovinou díky jednomu člověku, který mi je velmi blízký a nádory ho pomalu připravují o život a věřte, že vím, o čem mluvím. Kniha od Johna Greena - jednoho z mých nejoblíbenějších spisovatelů - to všechno perfektně vystihuje, což oceňuji. Spisovatelův styl psaní mě už po druhé okouzlil. Poprvé tomu bylo u knihy 'Hledání Aljašky'. Obě tyto knihy mají své určité kouzlo a rozhodně doporučuju přečíst. I přesto, že příběh končí smutnou událostí a zklamáním, dá se to nazývat příběh s happy-endem. Kniha na mě zapůsobila úžasným dojmem a určitě si ji přečtu ještě jednou.