Srpen 2014

Easy?

15. srpna 2014 v 15:32 | Jane Bee |  Recenze

Název: Easy?
Autor: Tammara Wabber
Žánr: Román

Popis:
Když Jacqueline následuje svého kluka na vysokou školu, kterou si vybral, rozhodně nečeká, že se s ní dva měsíce po začátku druhého ročníku náhle rozejde. Dva týdny stráví v naprostém šoku, aby se pak probudila v jiné realitě: Je nezadaná, místo na výběrovou hudební konzervatoř chodí na státní univerzitu, bývalí přátelé ji najednou ignorují a poprvé v životě jí hrozí, že z nějakého předmětu propadne. Při odchodu z večírku je Jacqueline na opuštěném parkovišti napadena klikem ze studentského spolku, do něhož patří i její bývalí přítel. Zachrání jí neznámý kluk, který byl ve správný čas na správném místě a ona chce jediné - vymazat útok a celou tu noc z paměti. Ale její zachránce Lucas chodí na stejné přednášky jako ona, sedí v zadní řadě, skicuje si něco do bloku a přitom ji pozoruje. Jcquelininy kamarádky ho ohodnotí jako dokonalý materiál na nezávaznou divokou známost, která jí pomůže vzpamatovat se z rozchodu. Když se z útočníka, který ji napadl, stane stalker, má Jacqueline na výběr: zhroutit se, nebo se začít bránit. Lucas nad ní drží ochranou ruku, ale sám má svá vlastní tajemství. Najednou je těžké odhalit, co se skrývá za vnějším zdáním a není jasné, komu se dá věřit.

Můj názor:
Tahle knížka mi rozhodně sedla. Nejenže se dobře čte, ale také skrývá ponaučení a skvělý zapletený děj.
A taky... kdo by nechtěl mít takovýho dokonalýho kluka, jako je Lucas.
Knihu doporučuju každému, kdo žere romány, tak jako já.
Každopádně jsem ji půjčila i kamarádce, která je spíš na scifi a horory
a i jí se moc líbila. A hlavně se jí také líbil Lucas z obalu knihy.
Knihu vřele doporučuji a doufám, že i vy si ji oblíbíte...

Aloha!

15. srpna 2014 v 15:11 | Jane Bee |  O blogu
Ahojte, tady opět Jane Beel.
O prázdninách jsem se blogu moc nevěnovala a to většinou proto, že jsem se snažila co nejvíc věnovat přátelům, rodině a mým blízkým. Znáte to...
A jak jsem si tak plánovala, že o prázdninách přečtu deset knížek, které jsem si na konci června vyhledala a sehnala, přečetla jsem jenom dvě z nich. A čistou náhodou, obě byly o rakovině. Hvězdy nám nepřáli a Je to i můj život.
Těším se až Vám na tyhle knihy napíšu názory, protože mě opravdu zasáhly.

Vaše Janie :)